Kilka zachowań, które źle wpływają na życie studenta i każdego młodego człowieka w tym mnie.

Ta lista to zbiór doświadczeń i potknięć, z którymi miałem do czynienia. Codziennie rano wstaję, żeby walczyć z kilkoma przeszkodami. Myślę, że wielu studentów boryka się z tymi problemami.


1. Marnowanie pieniędzy

medium_6848823919

Często te pieniądze nie są nawet Twoje, może dlatego tak łatwo je wydawać? Idziesz na imprezę, gdzie nie kończysz na jednym piwie, a i zjeść coś trzeba, wiec jakiś kebab w drodze do domu idealnie siądzie. Następnego dnia znowu zamawiasz jedzenie, bo przecież jesteś zmęczony po wczoraj i nie chce Ci się nic zrobić. Łatwo przyszło łatwo poszło.

2. Marnowanie czasu

medium_5716935685

Późno kładziesz się spać i jeszcze później wstajesz. Tułasz się po uliczkach Twojego miasta, od punktu do punktu. Większość czasu spędzasz w social mediach. Przecież musisz wiedzieć kto jest z kim w związku i zobaczyć wszystkie foty z imprezy, która Cie ominęła. Lubisz pośmiać się z memów na kwejku, albo posiedzieć zamyślony po przeczytaniu kilku demotywatorów.

3. Toksyczne związki

medium_4180712454

Często od tego zaczyna się wszystko co złe. Wpadasz w nieodpowiednie towarzystwo i starasz się przypodobać innym. Bum! Zanim się obejrzysz już tracisz czas, pieniądze i nerwy. Olej znajomych, którzy ciągną Cię w dół. Olej dziewczynę/chłopaka, który ewidentnie podąża w życiu inną ścieżką, niż ty chciałbyś podążać.

4. Zdawanie się na znajomych

medium_9647972522

Przestań być kleszczem. Daj im trochę luzu i podejmuj własne inicjatywy. Zacznij sam decydować o swoim życiu. Podążaj własną drogą i spotykaj na niej swoich znajomych.

5. Martwinie się o małe rzeczy

medium_10471138556

Pokłóciłeś się z kimś? Dostałeś nzal z jakiegoś przedmiotu? Idź i popraw sytuację, a nie czekaj na zbawienie. Wszystko da się naprawić.

6. Narzekanie

medium_5290175436

Co tu dużo mówić. Przestań narzekać i zacznij działać.


Nasz ziomek Konfucjusz sprzedał nam ciekawą rozkminę:

“Praw­dzi­wym błędem jest błąd po­pełnić i nie nap­ra­wić go.”

Najważniejsza jest chęć rozwoju. Zlokalizuj swoje słabości i spraw, żeby przestały nimi być. Zmotywuj się do działania i działaj.
Ja działam, a ty? Daj znać w komentarzu jak ci idzie 🙂

photo credit: Herkie via photopin cc Firesam! via photopincc 401(K) 2013 via photopincc jasonvance via photopincc Raymond Bryson via photopincc eldeeem via photopincc marksdk via photopincc